Kontakt

Försäljning/Marknad

Kenneth Nestlén
Affärsområdeschef
+46 457-45 06 43
kenneth.nestlen@eurolans.se

Jan Svensson
Teknisk säljare Polis, Värde, Brand, Krim
+46 (0)457-45 06 18
jan.svensson@eurolans.se

Louise Larsson
Säljare Ambulans
+46 (0)457-45 06 44
louise.larsson@eurolans.se

Joakim Mattisson
Projektledare / Tekniskt säljstöd
+46 (0)457-45 06 78
joakim.Mattisson@eurolans.se

Konstruktion/Utveckling

Andreas Liljekvist
R&D - Polis, Värde, Krim, Brand
+46 (0)457-45 06 49
andreas.liljekvist@nordicvehicle.se

 

Reservdelar

För beställningar och information om tillbehör/reservdelar, kontakta:

Garanti/Reklamation/Support
Direktnr: +46 (0)457-45 06 90
Växel: +46 (0)457-45 06 00
order@nordicvehicle.se

Måndag till Fredag 07.00-16.00
Lunchstängt 12.00-12.30

Beställning av lagerprodukt som görs innan kl. 12.00 kan oftast skickas samma dag.

Thomas Lundin
Eftermarknadschef
+46 (0)457-45 06 45
thomas.lundin@nordicvehicle.se

Produktion/Inköp

Jim Andersson
Produktionsledare Polis, Värde, Krim, Brand
+46 (0)457-45 06 34
jim.andersson@eurolans.se

Åsa Petersson
Inköp
+46 (0)457-45 06 07
asa.petersson@nordicvehicle.se

Roger Svensson
Beredning
+46 (0)457-45 06 42
Roger.svensson@nordicvehicle.se

André Gustafsson
Beredning
+46 (0)457- 45 06 16
andre.gustafsson@nordicvehicle.se

 

 

Postadress:
Nordic Vehicle Conversion AB
Box 91
SE-372 77 Backaryd

 

Öppettider växeln helgfria vardagar:

Måndag-fredag: 09.00-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Övriga tider hänvisar vi till våra direktnummer.

Tel: +46 (0)457-45 06 00

E-post: info@eurolans.se

 

 

Nordic Vehicle Conversion AB

Stefan Magnusson
VD
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 41 
stefan.magnusson@nordicvehicle.se

Magnus Malmsten
Inköpschef
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 30
magnus.malmsten@nordicvehicle.se

Pernilla Nilsson
CFO
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 39
pernilla.nilsson@nordicvehicle.se

Tomas Michelsberg
R & D Manager
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 73
tomas.michelsberg@nordicvehicle.se

 

Läs mer om våra övriga varumärken på www.nordicvehicle.se