Kontakt

Försäljning/Marknad

Jan Svensson
Teknisk säljare Polis, Brand
+46 (0)457-45 06 18
jan.svensson@eurolans.se

Louise Larsson
Säljare Ambulans, Kriminalvård
+46 (0)457-45 06 44
louise.larsson@eurolans.se

Mikael Jansson
Säljare Värdetransport
+46(0)457-45 06 56
mikael.jansson@karosseriverken.se

Jim Andersson
Teknisk säljsupport
+46(0)457-45 06 34
jim.andersson@eurolans.se

Reservdelar och Support

För beställningar och information om tillbehör/reservdelar samt support kontakta:

Reservdelar/Garanti/Reklamation/Support
Direktnr: +46 (0)457-45 06 90
Växel: +46 (0)457-45 06 00
order@nordicvehicle.se

Beställning av lagerprodukt som görs innan kl. 12.00 kan oftast skickas samma dag.

 

Produktion/Inköp

Åsa Petersson
Inköp
+46 (0)457-45 06 07
asa.petersson@nordicvehicle.se

Roger Svensson
Beredning
+46 (0)457-45 06 42
Roger.svensson@nordicvehicle.se

André Gustafsson
Beredning
+46 (0)457- 45 06 16
andre.gustafsson@nordicvehicle.se

Konstruktion

Maria Spets
Konstruktion
+46(0)457-45 06 47
maria.spets@eurolans.se

Torbjörn Ottosson
Konstruktion
+46 (0)457- 45 06 49
torbjorn.ottosson@eurolans.se

Joakim Mattisson
Projekt
+46(0)457-45 06 78
joakim.mattisson@eurolans.se

 

 

 

Postadress:
Nordic Vehicle Conversion AB
Värendsvägen 40
SE-372 77 Backaryd

Leveransadress:
Nordic Vehicle Conversion AB
Möljerydsvägen 3-5
SE-372 77 Backaryd

 

Öppettider växeln helgfria vardagar:

Måndag-fredag: 09.00-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Övriga tider hänvisar vi till våra direktnummer.

Tel: +46 (0)457-45 06 00

E-post: info@eurolans.se

E-post fakturor: invoice@noricvehicle.se (endast för fakturor i PDF-format)

 

 

Nordic Vehicle Conversion AB

Owe Wedebrand
VD
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 41 
owe.wedebrand@nordicvehicle.se

Pernilla Nilsson
CFO
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 39
pernilla.nilsson@nordicvehicle.se

Joakim Persson
Försäljningschef
Nordic Vehicle Conversion AB
+46(0)457-45 06 81
joakim.persson@nordicvehicle.se

Tomas Michelsberg
Konstruktionschef
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 73
tomas.michelsberg@nordicvehicle.se

Kenneth Nestlén
COO
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 43
kenneth.nestlen@nordicvehicle.se

Johannes Rodeson
Kvalitet & Miljö
Nordic Vehicle Conversion AB
+46 (0)457-45 06 25
johannes.rodeson@nordicvehicle.se

 

Läs mer om våra övriga varumärken på www.nordicvehicle.se